Dişinizi beyazlatmak mı istiyorsunuz? Diş beyazlatma işlemi denilince akla iki seçenek gelmektedir. Bu seçeneklerden ilki işlemi evde kendiniz yapmanız, diğeri ise bu işlemi bir diş kliniğinde uzman hekime yaptırmanız.

Birbirinden uzak iki farklı seçenek gibi görünsede aslında kullanılan yöntemler birbirine benzemektedir. Bahsedilen iki yöntemde de aslında peroksit bazlı içerikler kullanılmaktadır. Evde kullanılmak üzere üretilen kitlerde peroksit oranı 3% ila 20% olabilirken, bu oran kliniklerde 15% ila 43% arasında değişmektedir.

Genel olarak diş beyazlatma solüsyonunun başarı oranı uygulama süresi ile orantılıdır. Yani solüsyon dişinizde ne kadar uzun süre kalırsa dişiniz o kadar beyaz olur. Ancak unutulmamalıdır ki, solüsyon ne kadar yoğun ise uygulama süresi o kadar kısaltılmalıdır. Aksi durumda, solüsyon dişleri kurutacak ve diş hassasiyetini arttıracaktır.

Yukarıda bahsedilen her iki yöntemin artıları ve eksileri bulunmaktadır. Ancak eğer bu işlemi evde uygulayacaksanız muhakkak diş hekiminize danışın.